top of page

Perdenizi seçerken...

Öncelikle ne istediğimizi perdeciye anlatmamız için birtakım terimleri öğrenelim.

PERDE STİLLERİ

1.Çift Kanat

Simetri arayanlara önerilir.Kanatlar pencere önünde düzen sağlar.Kanatları ortada birleştirerek pencerenizi kapatabilir,yada sadece fon olarak kullanabilirsiniz.Tavsiyem, mekanınız küçükse tek kanat ile fonu bitirin, yada tek kanadı geniş diktirip tek seferde pencerenizi kapatın.

2.Tek Kanat

Mekanınız küçükse sizin için muhteşem bir çözümdür.Tek kanat perdeyi kumaş yada kalın örgü bir braçok ile bağlayarak hoş bir görünüm yakalabilirsiniz.

3.Farbelalı Pano Perde

Farbela,tavan yada perde boruları üzerine kumaştan pililer yapılarak dikilen süslemelerdir.Tavana mobilya yada sert mukavvadan yaptığınız bir pano üzerinede monte edilebilir.

4.Panolu Perde

Mekandaki yükseklik 2.60 ve üstüyse öneririm. Çift kanatlı perdelerin üst kısmına dekoratif düz pano şeklinde kalın kumaş asılır.Pencerenizi açarken takılıp takılmayacağını kontrol edin.

5.Briz Perde

Hareketli kanatlarda metal veya ahşap çubuk üzerine uygulanan perde türüdürTül veya ince kumaş olması önemlidir,çubuklar üzerine büzülerek takıldığı için kalın kumaşlarda aynı etkiyi yaratmaz.

PERDE BAĞLARI

1.Renso

Metal,ahşap malzemelerden üretilen kancalardır. Fon perdeleri kenarlara bağlamak için veya braçolların takıldığı kancalardır,duvara monte edilir.

2.Kumaş Braçol

Fon perdeleri kenara toplamaya yarayan kumaştan dikilen bağlar.

3.Kordon

Braçol ile aynı fonksiyona sahiptir, kalın örgü veya iplerden oluşur.

4.Ambrans

Braçol veya kuşakların takıldığı uçları metal aksesuarlar,rensonun değişik versiyonudur.

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page